Skóra Twojej twarzy jest wiotka i straciła swoją jędrność oraz elastyczność? Potrzebujesz kompleksowego liftingu? Boisz się inwazyjnych zabiegów, które wymagają długiego okresu rekonwalescencji? Liczysz na długotrwałe
i spektakularne efekty? Nie musisz już dłużej szukać! Najnowsza technologia ultradźwiękowa XXI wieku jest na wyciągnięcie Twojej ręki!

NA CZYM POLEGA ZABIEG?

V-MAX HIFU uznawany jest za jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej XXI wieku, który bije obecnie rekordy popularności w renomowanych Klinikach Medycyny Estetycznej.

HIFU jest skrótem od angielskiego wyrażenia High Intensity Focused Ultrasound, czyli skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużej intensywności. Technologia ta

znana jest w medycynie od 20 lat i wykorzystywana z powodzeniem w leczeniu nowotworów (np. raka prostaty). W zabiegach medycyny estetycznej od kilku lat używana jest do bezinwazyjnego liftingu ciała, redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz ujędrniania i uelastyczniania skóry.

Skoncentrowana wiązka ultradźwięków sięgając określonej głębokości, powoduje ruch i tarcie komórek generujące ciepło, co w efekcie prowadzi do kontrolowanych mikropoparzeń wewnątrz tkanki oraz przerwania ścianek komórek tłuszczowych. Powierzchnia skóry pozostaje nietknięta, za to pod nią zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, co daje niewielki, ale natychmiastowo widoczny efekt.

Wyraźny i długotrwały efekt (utrzymujący się nawet przez kilkanaście miesięcy) pacjent odczuje i zobaczy po kilku tygodniach, gdyż tyle czasu potrzebuje skóra na regenerację i kompletną odbudowę.

Dzięki precyzyjnemu skupieniu wiązki i dynamicznej pracy głowicy ten stymulator ultradźwiękowy, w porównaniu z innymi urządzeniami tego typu, pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu zabiegu i dużo niższe odczuwanie bólu przez pacjenta. Wrażenia bólowe mogą przypominać lekkie ukłucia lub mrowienie, a ich intensywność uzależniona jest od mocy fali, która jest na bieżąco kontrolowana przez osobę przeprowadzającą zabieg. Pacjentom o niskim progu bólowym oferujemy znieczulenie.

Po zakończeniu zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji i można normalnie powrócić do codziennej aktywności. Skutkami ubocznymi (tylko u wyjątkowo wrażliwych pacjentów) mogą być lekkie zasinienia i obrzęki, które jednak szybko ustępują. Zabieg jest przeznaczony dla mężczyzn i kobiet, niezależnie do wieku czy rodzaju skóry. Czas jego trwania w gabinecie to od 30 do 120 minut, w zależności od rodzaju i ilości obszarów zabiegowych.

Prawdopodobnie żadna z obecnie powszechnie dostępnych na wolnym rynku nieinwazyjnych technologii kosmetycznych nie zapewnia możliwości uzyskania tak rewelacyjnych i długotrwałych efektów, jak z zastosowaniem stymulatora ultradźwiękowego V-MAX HIFU. Rezultaty tego zabiegu są porównywalne
z efektami, które zapewnia chirurgia plastyczna.

PRZEBIEG ZABIEGU

Procedura zawsze jest poprzedzona wywiadem na temat stanu zdrowia i oczekiwań pacjenta. Specjalista poinformuje o możliwych konsekwencjach planowanej terapii.  Wszelkie ustalenia zostaną ujęte w specjalnym formularzu, który musi zostać podpisany przez pacjenta przed właściwym zabiegiem. W zależności od miejsca zabiegowego dobierana jest odpowiednia głębokość wnikania fali ultradźwiękowej. Obszar zabiegowy jest wstępnie oczyszczany i dezynfekowany, a skóra smarowana specjalnym żelem przewodzącym. Zabieg jest zwykle dobrze tolerowany przez pacjentów, ale u osób szczególnie wrażliwych można stosować miejscowe znieczulenie maścią. Specjalista przykłada głowicę i wykonuje koliste ruchy pokrywające dokładnie obszar skóry poddawany zabiegowi. Pacjent może wtedy odczuwać delikatne ukłucia, mrowienie i rozchodzące się ciepło. Bezpośrednio po zabiegu nie jest wymagany okres rekonwalescencji i można wrócić do codziennej aktywności (jedynie przez kilka godzin po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona). Efektami ubocznymi mogą być również niewielkie podrażnienia, obrzęki lub zasinienia, które zazwyczaj ustępują po kilku dniach. Rezultaty widoczne są od razu po zabiegu i nasilają się z czasem, co jest wynikiem przebudowy włókien kolagenowych (tzw. neokolagenoza) i rozbiciu komórek tłuszczowych. Najlepsze efekty widoczne są po 4. – 8. tygodniach po wykonaniu zabiegu i utrzymują się nawet przez kilkanaście miesięcy. U wielu pacjentów spektakularne efekty uzyskuje się już nawet po jednym zabiegu. Jeśli jest potrzeba wykonania kolejnego zabiegu, to można wykonać go po 4. – 6. tygodniach. W przypadku bardzo wiotkiej skóry zaleca się przeprowadzenie serii 2. zabiegów. Trzeci zabieg może być wymagany jedynie w wyjątkowych sytuacjach, uzależnionych od indywidualnych cech skóry pacjenta.
W ciągu roku można przeprowadzić na jednej partii ciała maksymalnie 3 zabiegi. Czas trwania zabiegu to od 30. do 120. minut w zależności od ilości i wielkości obszarów zabiegowych.

WSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU

–          widoczne zmarszczki (płytkie, głębokie i palacza), tzw. kurze łapki i bruzdy,

–          wiotka i nieelastyczna skóra twarzy (np. po dużej utracie masy ciała),

–          opadające brwi,

–          blizny potrądzikowe,

–          nawisy skórne np. tzw. chomiki w obrębie żuchwy,

–          widoczne oznaki starzenia,

–          zaburzenia owalu twarzy,

–          niejednolity koloryt skóry,

–          niedostateczna jędrność i gęstość skóry,

–          tzw. podwójny podbródek,

–          opadające powieki np. po zabiegu chirurgicznym,

–          wiotkość dolnej powieki.

PRZECIWWSKAZANIA

–          ciąża i karmienie piersią,

–          przebyte udary i choroby mózgu,

–          aktywne nowotwory złośliwe,

–          alergicy i osoby mające hemofilię (niska krzepliwość krwi),

–          nieustabilizowane zaburzenia krążenia i ciśnienia krwi,

–          zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica,

–          gruźlica i inne ostre choroby zakaźne,

–          codzienny wzmożony wysiłek fizyczny (TBC),

–          zażywanie sterydów i teleangiektazje spowodowane dyshepatią,

–          wysoka gorączka i miesiączka,
–          paraliż mięśni i epilepsja,

–          aktywny trądzik, opryszczka, kamica żółciowa, cukrzyca i wrzody żołądka,

–          atopowe zapalenie skóry oraz zapalenie nerek i wątroby,

–          choroby i niewydolność oraz stymulator serca,

–          stany zapalne w miejscach zabiegowych,

–          nici PDO (po 5. tygodniach),

–          metalowe i mechaniczne implanty w okolicach miejsc zabiegowych,

–          obrzęki, przepuklina i wysięki w okolicach zabiegowych

–          świeże i niezagojone uszkodzenia skóry w miejscach zabiegowych,

–          niezakończona rekonwalescencja po zabiegach chirurgicznych,

–          skłonność do powstawania bliznowców,

–          stosowanie permanentnych i semipermanentnych wypełniaczy (np. silikon),

–          depozyty kwasu hialuronowego w miejscach zabiegowych.

ZALECENIA POZABIEGOWE

–          na zaczerwienioną i podrażnioną skórę stosować łagodzące i chłodzące maski (w formie płatu, żelu lub pianki),

–          przez kilkanaście godzin po zabiegu unikać intensywnej mimiki (np. śmiania się i żucia),

–          przez kilkadziesiąt godzin nie narażać się na nadmierny wysiłek fizyczny (np. korzystać z siłowni lub fitness),

–          przez tydzień nie korzystać z zabiegów peelingujących i złuszczających,

–          przez miesiąc po zabiegu nie stosować leków przeciwzapalnych  i przeciwbólowych (z wyjątkiem paracetamolu).

EFEKTY ZABIEGU

–          zmniejszenie wiotkości i zagęszczenie skóry,

–          lifting i poprawa owalu twarzy,

–          ujędrnienie i uelastycznienie skóry,

–          wygładzenie i spłycenie zmarszczek, kurzych łapek oraz bruzd,

–          zmniejszenie porów skóry,

–          lifting i podniesienie brwi,

–          radykalne odmłodzenie skóry,

–          redukcja nawisów skórnych,

–          redukcja drugiego podbródka,

–          wyrównanie kolorytu skóry.