Opis produktu

SESDERMA

SŁUCHAJĄC TWOJEJ SKÓRY

Sesderma to innowacyjne, niezwykle skuteczne dermokosmetyki, wykorzystujące odkrycia światowej dermatologii i genokosmetyki. Firma powstała w Hiszpanii w 1989 r. z inicjatywy dr. Gabriela Serrano, wybitnego specjalisty w dziedzinie dermatologii. Marka może poszczycić się już ponad 25-letnim doświadczeniem i obecnością w blisko 60 krajach na całym świecie.
Co sprawia, że dermokosmetyki marki Sesderma są wyjątkowe?

Sesderma to innowacyjne, niezwykle skuteczne produkty, wykorzystujące najnowsze zdobycze nanotechnologii i genokosmetyki. 

Dzięki zaangażowaniu dr. Gabriela Serrano i zaawansowanym badaniom naukowym, marka rozwija się bardzo dynamicznie. Sesderma kojarzona jest z poszukiwaniem nowych rozwiązań, innowacyjnych składników oraz technologii, które pozwolą docierać w głąb skóry, zapewniając najlepsze działanie. Posiada również, rzadko przyznawany w tej dziedzinie, certyfikat ISO 22716 GMP za dobre praktyki w produkcji kosmetyków.

Jednym z elementów, które najbardziej wyróżniają markę Sesderma jest z pewnością nanotechnologia. Umożliwia ona przenoszenie składników aktywnych zamkniętych w nanosomach do najgłębszych warstw skóry, co wzmacnia ich efekt działania. Dzięki zastosowaniu nanosomów, zawarte w nich substancje aktywne mają też większą stabilność (dotyczy to głównie witaminy A i C oraz wszystkich substancji, które mają dużą zdolność utleniania się), przez co docierają do głębokich warstw skóry w niezmienionej formie. Nanotechnologia pozwala również obniżyć stężenie składnika aktywnego i zminimalizować ryzyko efektów ubocznych, np. podrażnienia.
Marka Sesderma jest również pionierem w nowej dziedzinie kosmetyki – genokosmetyce.
Większość dostępnych na rynku kosmetyków niweluje jedynie oznaki starzenia się skóry, które wywołane są zmniejszoną wydolnością fizjologiczną komórek: „postarzałeˮ komórki kumulują uszkodzenia w swoim DNA, przez co ich regeneracja za każdym razem jest mniej skuteczna. Produkty marki Sesderma oddziałują właśnie na geny, zwalczając problem u źródła. Składniki aktywne zawarte w produktach Sesderma, dzięki wykorzystaniu nanotechnologii, docierają do głębokich warstw skóry, wysyłają sygnał pobudzający komórki do replikacji lub np. stymulujący produkcję kolagenu, elastyny czy innego niezbędnego składnika.

3-RETINOL
SYSTEM

3-retinol System to innowacyjne rozwiązanie opracowane przez firmę Sesderma wykorzystujące trzy formy retinolu.

Stopniowo uwalniane 3 formy retinolu (witamina A) – retinol, retinyl, retinaldehyd – zawarte w jednym produkcie (między innymi Reti Age), pozwalają na osiągnięcie bardziej spektakularnych efektów przeciwstarzeniowych oraz, co najważniejsze, minimalizują ryzyko podrażnień i zaczerwienienia skóry, nawet u osób, które wcześniej nie stosowały produktów z retinolem. Dodatkowo, stosując dermokosmetyki z 3-Retinol System, nie ma konieczności zmiany kremu na taki o większym stężeniu retinolu.

CZYNNIKI
WZROSTU

Czynniki wzrostu to występujące naturalnie w naszym ciele białka, które stymulują wzrost komórki, jej podział oraz przekształcenie.

Odgrywają ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry oraz uczestniczą w procesie przekazu impulsów między naskórkiem a skórą właściwą. Badania dowodzą, że miejscowa aplikacja czynników wzrostu, zawartych np. w linii Factor G Renew, zwiększa syntezę kolagenu, nawet o 86%, i elastyny, aż do 76%. Czynniki wzrostu stosowane w dermokosmetykach Sesderma są pozyskiwane biotechnologicznie z wykorzystaniem roślin.

3-O-ETYLOWY
KWAS
ASKORBINOWY

3-O-etylowy kwas askorbinowy to najnowsza, najbardziej stabilna forma znanego wszystkim dobrze kwasu askorbinowego – witaminy C.

Ma bardzo trwałą budowę chemiczną, dzięki czemu łatwo przenika do skóry, podczas gdy czysty kwas askorbinowy praktycznie nie dociera do skóry właściwej. Zastosowanie 3-O-etylowego kwasu askorbinowego w dermokosmetykach, np. z linii C-VIT, wspomaga produkcję cennego kolagenu i przede wszystkim – dodaje skórze blasku.

SUN-SHIELD
SYSTEM

Technologia Sun-Shield System, zawarta w linii słonecznej Repaskin, nie tylko chroni skórę przed promieniami UVA, UVB i podczerwonymi, ale też naprawia istniejące fotouszkodzenia skóry, nawet w samej strukturze DNA.

Ma to na celu zapobiec m.in. nowotworom skóry, których przyczyną są mutacje genów. Badania pokazują, że linia Repaskin z technologią Sun-Shield System naprawia nawet 50% uszkodzeń w DNA.