Opis produktu

Peelingi medyczne

SkinBrite Peel

Z INHIBITORAMI TYROZYNAZY I CZYSTYM RETINOLEM [4%]

SkinBrite Peel to bardzo efektywny zabieg wybielająco-rozjaśniający oparty na 3 etapach działania. W zabiegu zostały zastosowane silne substancje hamujące aktywność tyrozynazy odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień o różnym podłożu: hormonalnym, posłonecznym i pozapalnym. Pełna i efektywna kuracja składa się z serii minimum 3 zabiegów oraz obowiązkowego stosowania między zabiegami SkinBrite Serum (produkt wprowadzamy 4-7 dnia po zabiegu i stosujemy do wykonania kolejnego).

SkinBrite Peel to nowoczesna terapia rozjaśniania przebarwień, dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. W zabiegu zostały zastosowane substancje o działaniu rozjaśniającym oraz hamującym aktywność tyrozynazy odpowiedzialnej za powstawanie przebarwień.

Unikalność zabiegu stanowi synergiczne połączenie substancji depigmentacyjnych takich jak:

kwas mlekowy [20%], kwas migdałowy [10%], kwas salicylowy [10%], kwas fitowy [5%],ekstrakt z mącznicy lekarskiej [1%], lukrecji [1%], morwy białej [1%] oraz komórki macierzyste z lilii białej [1%].

Dodatkowo w zabiegu zastosowano substancje specjalistyczne, które w kompleksowy sposób wpływają na zmniejszenie ilości melaniny w komórkach skóry: czysty retinol [4%] oraz kombinację kwasu azelainowego [10%] z kwasem kojowym [5%]. Dzięki temu SkinBrite Peel jest skuteczną terapią rozjaśniającą przebarwienia, z jednoczesnym silnym działaniem przeciwzmarszczkowym.

Wskazania:

 • Melasma, przebarwienia skórne i naskórkowe pochodzenia: hormonalnego, posłonecznego, potrądzikowego
 • Wzmożone wydzielanie sebum (skóra nadmiernie przetłuszczająca się)
 • Nierówna struktura skóry i utrata jędrności
 • Fotostarzenie się skóry

Rezultaty:

 • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
 • Wyrównanie powierzchni i kolorytu
 • Znaczne rozjaśnienie przebarwień
 • Obkurczenie ujść gruczołów łojowych i zmniejszenie łojotoku
 • Poprawa jędrności i elastyczności

Częstotliwość:

 • Seria: minimum 3 zabiegi co 21-30 dni, dwa razy w roku

Retexture Brite Peel

Z AHA, BHA, HEXYLOREZORCYNOLEM I CZYSTYM RETINOLEM

Retexture Brite Peel to holistyczna terapia wybielająco-pojędrniająca o ponadprzeciętnej efektywności. Chemiczny zabieg Retexture Brite Peel, bazuje na wysokich stężeniach alfa i beta-hydroksykwasów. Przyśpiesza przejście melaniny do wyższych warstw naskórka, który ulega późniejszej eksfoliacji. Zabieg jest złożony i wieloetapowy, co przyczynia się do jego spektakularnych efektów. W trakcie zabiegu do skóry wprowadzane są silne inhibitory tyrozynazy, które hamują syntezę melaniny i ograniczają jej dystrybucję do naskórka. Kluczowym elementem zabiegu jest dwuetapowe zastosowanie czystego retinolu w formie alkoholowej oraz w postaci aktywnego serum z 1% heksylorezorcynolem o sile działania 4% hydrochinonu.

Technologia liposomów pozwala na dogłębne i sukcesywne dostarczanie skórze substancji aktywnych nawet do kilkunastu godzin po zabiegu. Czysta forma retinolu aktywuje syntezę kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, przez co znacząco spłycają się zmarszczki, a także następuje poprawa jędrności i elastyczności skóry. Etap gabinetowy to początek kuracji, a jej najbardziej efektywną część stanowi Retexture Serum, które Pacjent stosuje w domu. Kosmeceutyk należy wprowadzić do pielęgnacji wieczornej już w pierwszym dniu po zabiegu. Jest to etap w trakcie którego przebarwienia rozjaśniają się o 60–80%, dzięki inhibicji tyrozynazy, przyspieszeniu keratynizacji i zakwaszaniu środowiska naskórkowego.

Ponieważ głównym czynnikiem aktywującym powstawanie przebarwień jest promieniowanie UV, w trakcie kuracji i 2 tygodnie po jej zakończeniu należy bezwzględnie stosować ZinClear SPF 30 lub SunArmor SPF 50.

Wskazania:

 • Hiperpigmentacja pochodzenia: hormonalnego, posłonecznego, potrądzikowego
 • Silna utrata jędrności i elastyczności skóry
 • Silnie zaznaczone fotostarzenie i nierówna struktura

Rezultaty:

 • Skóra zaczyna się złuszczać od 2 dnia po zabiegu, złuszczanie na poziomie umiarkowanym do intensywnego
 • Znaczące rozjaśnienie przebarwień i poprawa kolorytu skóry
 • Poprawa jędrności i elastyczności
 • Spłycenie linii i zmarszczek
 • Wyrównanie powierzchni i tekstury naskórka

Częstotliwość:

 • Seria: minimum 2 zabiegi co 28 dni, dwa razy w roku

Star Peel Anti-Aging

STAR PEEL ANTI-AGING by Krulig, jest to peeling powierzchniowy stworzony przez dr Eduarda Kruliga, dający szybki efekt rozświetlenia, poprawy wyglądu oraz odmłodzenia, bez widocznego zaczerwienienia oraz łuszczenia się skóry. Formuła preparatu składa się z kombinacji kwasu mlekowego, kwasu salicylowego, kwasu migdałowego i palmitynianu retinylu (pochodnymi wit.A)

STAR PEEL ANTI -AGING by Krulig, to nowoczesny produkt, który został opracowany z myślą o pacjentach, którzy oczekują szybkiego efektu upiększania skóry bez konieczności rezygnowania z codziennej aktywności.

STAR PEEL ANITI -AGING by Krulig, jest bardzo uniwersalnym peelingiem, ma szerokie spektrum wskazań i gwarantuje efektywność kuracji przy systematycznym stosowaniu. Już po pierwszej aplikacji, skóra nabiera zdrowego blasku, niedoskonałości zostają usunięte, a koloryt skóry ujednolicony.

Retises CT Yellow Peel

Zabieg Retises CT Retinol Yellow Peel oparty o wysokie stężenie czystego retinolu + propionianu retinylu (bardziej stabilna postać estrowa) i witaminy C w jej najbardziej stabilnej postaci glukozydu askorbylu. Retises CT działa silnie depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco oraz pobudza procesy regeneracyjne w głębokich warstwach skóry.

Jest to peeling złożony, który pozwala na usuwanie warstwy naskórka na różnych poziomach. Intensywność działania peelingu można indywidualnie dostosowywać do rodzaju uszkodzeń skórnych. Zabieg przeznaczony jest dla skór matowych, z problemem hiperkeratynizacji, fotostarzenia, hiperpigmentacji, melasmy czy rozstępów. Retinol reguluje hyperaktywność pobudzonych melanocytów, dzięki temu zmniejsza i rozjaśnia plamy. Zabieg złuszcza i odblokowuje skórę poprzez znormalizowanie procesu keratynizacji. Dochodzi do stymulacji proliferacji keratynocytów oraz fibroblastów, co zwiększa grubość skóry. Istotnie zwiększa się poziom nawilżenia skóry na skutek zwiększonej syntezy kwasu hialuronowego, czynnika NMF oraz kolagenu. Skóra odzyskuje zdrowy, promienny wygląd, jest wyraźnie wygładzona, dobrze nawilżona i odżywiona.

Zabieg ten może obejmować zarówno skórę twarzy, szyi i dekoltu.

Działanie składników aktywnych:

Retinol – witamina A(4%)

Przyspiesza mitozę, zwiększa aktywność enzymatyczną i normalizuje keratynizację. Odżywia skórę, przeciwdziała pojawianiu się zmarszczek, zmniejsza głębokość zmarszczek już istniejących i poprawia elastyczność skóry. Ponadto, retinol łagodzi plamy wywołane przez nadmierną ekspozycję na promieniowanie UV regulując proliferację i ruchomość melanocytów.

Glukozyd askorbylu (10%) – Stabilna i długodziałająca postać witaminy C

Zwalcza wolne rodniki, przyspiesza syntezę kolagenu i elastyny. Nadaje gładkości i rozświetla starzejącą się, odwodnioną, poddaną działaniu szkodliwych czynnikó zewnętrznych (słońce, zanieczyszczenie środowiska, dym tytoniowy) skórę.

Niacynamid – witamina B3 (5%)

Stymuluje syntezę kolagenu, zwiększa produkcję ceramidów, zmniejsza transepidermalną utratę wody co w efekcie powoduje lepsze nawilżenie skóry i poprawę jej elastyczności, jest silnym antyoksydantem, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne oraz zapobiega powstawaniu kolejnych.

Mandelactic Peel

Mandelactic Peel to innowacyjny zabieg oparty na powierzchownym resurfacingu chemicznym i silnych substancjach o działaniu przeciwstarzeniowym i przeciwzapalnym.W peelingu zastosowano niezwykłą mieszankę alfa i beta hydroksykwasów w postaci kwasu mlekowego, migdałowego, salicylowego, aby widocznie rozjaśnić skórę i niwelować skutki fotostarzenia. Dodatkowe zastosowanie naturalnych ekstraktów roślinnych z lukrecji i morwy białej wpływa na rozjaśnienie przebarwień i poprawę kolorytu skóry.Zabieg skierowany jest dla skór z widocznymi oznakami starzenia się, przebarwieniami naskórkowymi i rozszerzonymi porami. Efektywność zabiegu polega na połączeniu dwóch etapów eksfoliacji z silnym działaniem seboregulującym i przeciwzapalnym. Skóra po zabiegu jest zdecydowanie rozjaśniona, wygładzona a drobne zmarszczki spłycone.Efekt przeciwstarzeniowy został osiągnięty dzięki innowacyjnym komórkom macierzystym z pomarańczy i lilaka pospolitego, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny, a także hamują aktywność metaloproteinaz.

Peeling Mango

MangoBrite to sensoryczny zabieg oddziałujący na zmysły, dedykowany skórze pozbawionej blasku, z tendencją do rozszerzonych naczynek oraz skłonnej do powstawania przebarwień. MangoBrite przeznaczony jest zarówno dla skóry z oznakami starzenia, trądzikowej jak i wrażliwej, zachwyca fuzją aromatów mango i pomarańczy!

Zabieg MangoBrite jest wzbogacony o masaż wykonywany na niezwykle aktywnej masce:
C-Lipoic TX Mask bogatej w kompleks lipofilowej formy witaminy C [9%] , kwas alfa-liponowy [1.5%],Matrixyl™ [5%] o sile działania czystego retinolu, pochodną toksyny botulinowej Argireline® [2.5%], kwas hialuronowy [3.5%], likopen, naturalny olejek pomarańczowy, koenzym Q-10.
Tak bogate połączenie substancji aktywnych neutralizuje działanie wolnych rodników, uszczelnia naczynia krwionośne, chroni DNA komórek skóry oraz działa przeciwstarzeniowo. Naturalny olejek z pomarańczy głęboko relaksuje pacjenta i niweluje oznaki zmęczenia.

W celu zwiększenia przenikania i efektywności zabiegu rekomendowane jest zastosowanie mezoterapii mikroigłowej – Micro Roller System  z tytanowymi igłami hipoalergicznymi.

Wskazania:

 • Skóra zmęczona i pozbawiona blasku.
 • Zmarszczki i fotostarzenie się skóry.
 • Skóra naczynkowa i odwodniona.
 • Skóra z nierównym kolorytem i tendencją do powstawania przebarwień i niedoskonałości.

Efekty:

 • Świeży i promienny wygląd.
 • Wyraźne rozświetlenie skóry również wokół oczu, odnowa i wyrównanie powierzchni naskórka.
 • Silne nawilżenie skóry i wyrównanie kolorytu.
 • Spłycenie linii i zmarszczek.
 • Pobudzenie mikrokrążenia i pozbycie się oznak zmęczenia.
 • Możliwe lekkie złuszczanie do kilku dni po zabiegu.

PEELING NEUROPEPTYDOWY

Jak działa peeling neuropeptydowy?
Peeling neuropeptydowy, wykonywany przez licencjonowanych kosmetologów, to innowacyjna formuła peelingu chemicznego, łącząca działanie kwasów owocowych z neuropeptydami, nazywana „alternatywą botoxu”. Peeling, oprócz typowych składników peelingujących, jakimi są alfa hydroksykwasy, zawiera dwie najbardziej efektywne substancje przeciwstarzeniowe dostępne na rynku kosmetycznym:

Argireline® zapobiega powstawaniu zmarszczek mimicznych (kurzych łapek, lwich zmarszczek oraz zmarszczek palacza) indukowanych przez ciągły ruch mięśni twarzy. Zwiększając rozluźnienie mięśni, daje efekt natychmiastowego wygładzenia zmarszczek.
Matrixyl™ stymuluje pracę fibroblastów, jego działanie porównywalne jest do czystego retinolu.

Wskazania do peelingów neuropeptydowych:

 • utrata jędrności skóry
 • zmarszczki mimiczne, również wokół oczu
 • zmarszczki grawitacyjne
 • zmarszczki utrwalone
 • nierówności powierzchni skóry

Efekty:

 • wygładzenie i spłycenie zmarszczek mimicznych i utrwalonych już w trakcie zabiegu, dotyczy okolicy wokół oczu, bruzd nosowo –wargowych, tzw. lwiej zmarszczki oraz zmarszczek poprzecznych na czole,
 • rozkurcz mięśni, a przez to delikatne unieruchomienie mimiki i wygładzenie utrwalonych zmarszczek mimicznych,
 • rozjaśnienie skóry i przebarwień, poprawa kolorytu i tekstury skóry,
 • poprawa owalu twarzy – efekt liftingu,
 • intensywna regeneracja i nawilżenie skóry,
 • działanie odmładzające poprzez odbudowę skóry, wzrost napięcia i gęstości skóry poprzez stymulacją syntezy kolagenu i elastyny.

Przebieg zabiegu, odczucia, postępowanie po zabiegu
Zabiegi jest bezbolesny. W trakcie może wystąpić przejściowe zaczerwienie skóry, które na ogół ustępuje po nałożeniu specjalnej maski kończącej zabieg.
Skóra może się złuszczać od 2 dnia, złuszczanie jest bardzo delikatne!.
Wymaga ochrona przeciwsłoneczna typowej dla peelingów chemicznych, czyli SPF 30 pomiędzy zabiegami.

Peeling neuropeptydowy jest zabiegiem całorocznym. Można go stosować również na okolicę oczu.
Sugerowana częstotliwość: 6 zabiegów co 7-10 dni
Serię można powtarzać dwa razy w roku.

Pumpkin Peel Treatment

Niespotykany dotychczas w preparatach wyciąg z dyni został doceniony przez amerykańskich naukowców. Jest on bogaty w kwas glikolowy, mlekowy i salicylowy, przez co intensyfikuje działanie kwasów syntetycznych. Doskonale sprawdza się w terapii wspomagającej leczenie trądziku, hiperpigmentacji i starzenia się skóry. Wysokie stężenie wyciągu z dyni – 40 % (pochodna witaminy A), reguluje pracę gruczołów łojowych a lipofilowy kwas salicylowy zwalcza problem zaskórników, krostek i grudek. Wyciąg z dyni jest również źródłem witaminy C i antyoksydantów, przez co jeszcze lepiej chroni skórę przed działaniem wolnych rodników.

WSKAZANIA:

 • Trądzik pospolity: krostki, zaskórniki, stany zapalne, stany ropne, przebarwienia pozapalne,
 • Fotostarzenie się skóry
 • Przebarwienia posłoneczne
 • Skóra przetłuszczająca się z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych

EFEKTY:

 • Reguluje pracę gruczołów łojowych
 • Niweluje zmiany ropne, krosty i zaskórniki, obkurcza ujścia gruczołów łojowych
 • Rozjaśnia skórę i przebarwienia
 • Działa na odmłodzenie skóry poprzez silną odbudowę

CZĘSTOTLIWOŚĆ:
seria: 6 zabiegów co 14-21 dni , dwa razy w roku

Nomelan

Proponujemy Państwu innowacyjne pilingi z serii NOMELAN oparte na preparatach stworzonych przez dr Gabriela Serrano – europejskiego lidera zabiegów złuszczających. Złożona procedura wykorzystuje wiele aktywnych substancji w kilku stężeniach, tak aby zabieg mógł być dopasowany do wrażliwości i indywidualnych potrzeb  danej skóry.

Wskazania – pilingi przeznaczone są szczególnie dla:
– starzejącej się skóry
– skóry ze zmarszczkami
–  skóry pozbawionej elastyczności
– osób z przebarwieniami posłonecznych i związanymi z wiekiem
– skóry szarej i pozbawionej blasku
– skór o nierównomiernym kolorycie

Substancje aktywne wykorzystywane w zabiegu to:
– TCA – kwas trójchlorooctowy – który wzmacnia i uelastycznia skórę
– RETINOL – normalizuje rogowacenie naskórka i stymuluje kolagen w skórze
– ALFA – HYDROKSY KWASY: GLIKOLOWY I MIGDAŁOWY:
– reguluje pracę gruczołów łojowych
–  nawilżają i poprawiają spoistość skóry
– KWAS SALICYLOWY – oczyszcza pory oraz  ścieńcza warstwę rogową naskórka co gwarantuje w późniejszym czasie lepsze wchłanianie kremów
– KWAS FITOWY, KWAS KOJOWY, ARBUTYNA – substancje rozjaśniające, hamują melanogenezę, ujednolicają koloryt skóry

Z myślą o różnych rodzajach skóry powstały 3 różne pilingi :

NOMELAN LIGHT – piling odmładzająco – rewitalizujący przeznaczony do skóry cienkiej i wrażliwej a także do odmładzania skóry twarzy i szyi

NOMELAN FORTE – piling odmładzająco – wygładzający przeznaczony do skóry grubej i łojotokowej, z przerostem naskórka i posłonecznym starzeniem skóry

NOMELAN CAFEICO – piling odmładzająco – rozjaśniający – przeznaczony dla skóry z przebarwieniami posłonecznymi i związanymi z wiekiem, piegami, lentigo, malasmą

Ferulac Peel – kwas ferulowy

Najskuteczniejszy peeling anti-aging!

Ferulac Peel to najnowszej generacji peeling odmładzający wykorzystujący nanotechnologię Lipoceutical oraz technologię liposomów. Zastosowanie tych dwóch zaawansowanych technologii pozwala osiągnąć maksymalne rezultaty – skóra wygląda na wyraźnie młodszą!

Promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia, palenie, ale również takie czynniki jak stres i nieprawidłowa dieta powodują powstawanie wolnych rodników, które uszkadzają istotne elementy komórek, takie jak DNA czy kolagen, tym samym przyśpieszając proces starzenia się skóry. Kwas ferulowy posiada silne właściwości antyoksydacyjne, a więc niweluje wolne rodniki i szkody przez nie powodowane: linie mimiczne, zmarszczki, przebarwienia, odwodnienie i brak jędrności. Ma również działanie przeciwzapalne, a najnowsze badania wskazują, że zapobiega także nowotworowi skóry.

Peeling na powieki i usta

Rewelacyjny zabieg przed bankietem lub ważnym wyjściem. Do jego wykonania wykorzystuje się delikatny piling aminokwasowy Argipeel – zawiera 20% argininy – aminokwasu o właściwościach przeciwzapalnych, zwiększających mikrokrążenie, a tym samym dotlenienie i odżywienie skóry. W delikatny sposób wygładza, rozjaśnia i dodaje blasku.

Mandelac – Peeling Kwasem Migdałowym 40%

Delikatny peeling na bazie naturalnego kwasu migdałowego. Charakteryzuje się brakiem pieczenia i zaczerwienienia przy dużej efektywności terapeutycznej, a łuszczenie po zabiegu jest delikatne i łatwe do ukrycia przy użyciu kosmetyków. Posiada właściwości odmładzające i odświeżające. Stymuluje syntezę kolagenu i elastyny oraz aktywuje regenerację komórkową. Zmniejsza drobne zmarszczki i linie, rozjaśnia przebarwienia. Nie zwiększa wrażliwości skóry na działanie słońca i nie indukuje przebarwień, dlatego często jest określany mianem peelingu na każdą porę roku.

Wskazania: trądzik grudkowo – krostkowy, trądzik różowaty, skóra tłusta i łojotokowa, skóra zanieczyszczona (zaskórniki), blizny po trądziku, nierównomierne przebarwienia, fotostarzenie; polecany jest również do rewitalizacji skóry w każdym wieku oraz jako peeling dla skóry wrażliwej

LactiPeel – Peeling Kwasem Mlekowym 90%

Peeling na bazie kwasu mlekowego otrzymywanego naturalnie w procesie fermentacji mleka. Pomaga utrzymać fizjologiczną kwasowość skóry, indukuje jej nawilżenie oraz stymuluje syntezę ceramidów. Dzięki tym właściwościom reguluje i poprawia naturalną barierę ochronną skóry. Zmniejsza grubość warstwy rogowej, zwiększa grubość skóry oraz stymuluje produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych w skórze właściwej. Działa wybielająco, wyrównuje koloryt skóry. Odblokowuje zaskórniki, reguluje wydzielanie łoju i zapobiega powstawaniu stanów zapalnych w mieszkach włosowych. Widoczne efekty poprawy kondycji skóry osiągamy w krótkim czasie, bez przejściowego dyskomfortu lub dłużej trwającej regeneracji skóry.

Wskazania: terapia przebarwień (melasma), terapia trądziku, przesuszona, zmęczona i matowa skóra oraz terapia anti-aging (fotostarzenie, wiotkość, zmarszczki).

GlykoPeel – Peeling Kwasem Glikolowym 50%

Peeling dla skóry wrażliwej na bazie kwasu glikolowego efektywnie zwalczający objawy starzenia się skóry. Powoduje zmniejszenie przylegania komórek skóry w warstwach niżej leżących, a także ułatwia zatrzymywanie wody. Dłuższe stosowanie powoduje aktywację fibroblastów (komórek skóry) w obrębie skóry właściwej. Ma silne właściwości nawilżające, dlatego polecany jest osobom pracującym w klimatyzowanych pomieszczeniach. GlyKoPeel może być stosowany przez cały rok, nawet latem podczas ekspozycji słonecznej i w czasie mrozów. Zabiegi powtarza się raz na miesiąc przez pół roku.

Wskazania: leczenie nadmiernej suchości skóry i przebarwień oraz do rewitalizacji skóry

Azelac – Peeling Kwasem Azelainowym 20%

Peeling na bazie kwasu azelainowego dla skóry szczególnie wrażliwej. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antyoksydacyjne. Zmniejsza wydzielanie łoju i poprawia jakość tłustej skóry. Likwiduje rumień i krosty. Hamuje tyrozynazę, dzięki temu wyrównuje koloryt skóry. Reguluje nadmierne rogowacenie.

Wskazania: skóra łojotokowa, zapalny i niezapalny trądzik pospolity, trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, melasma i inne przebarwienia, cera naczynkowa

ArgiPeel – Peeling na bazie Argininy 20%

Peeling na bazie argininy, która jest aminokwasem otrzymywanym z brązowego cukru. Aktywuje system immunologiczny, zwiększa syntezę białek, jest prekursorem czynnika odpowiadającego za rozkurcz naczyń. Ma działanie przeciwzapalne, nawilżające i normalizujące pracę skóry. Stymuluje syntezę kolagenu, poprawia elastyczność, jędrność i gęstość skóry.

Wskazania: starzenie się skóry (zniszczenia posłoneczne, drobne zmarszczki, utrata jędrności), rozszerzone pory, przebarwienia; odpowiedni dla skóry wrażliwej, aby ją odświeżyć i odmłodzić

SaliPeel – Peeling Kwasem Salicylowym 30%

Peeling zawierający kwas salicylowy. Działa złuszczająco, usuwając zbędny zrogowaciały naskórek, co indukuje proces odnowy skóry, zwiększa jej napięcie, redukuje zmarszczki. Ma działanie przeciwzapalne, wnika głęboko wgłąb mieszka włosowo-łojowego, co ma znaczenie przy leczeniu trądziku. Oczyszcza skórę, zmniejsza łojotok, usuwa zaskórniki i blizny.

Wskazania: trądzik zaskórnikowy i zapalny, trądzik różowaty, zapalenie mieszków włosowych, łuszczyca, przebarwienia, melasma, starzenie się skóry