Opis produktu

Leczenie trądziku

Laserowe leczenie trądziku

Trądzik pospolity stanowi dla wielu osób problem natury estetycznej .

W  naszym Studio pomagamy pacjentom pozbyć się zmian trądzikowych w różnym stadium – od zaskórników zamkniętych i otwartych po grudki, stany zapalne i ropne.

Jest metodą najbardziej skuteczną w walce  z trądzikiem ze stanami ropnymi.
Energia fal o selektywnie dobranych parametrach (420-1200 nm) redukuje bakterie odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych a także  spowalnia  produkcję sebum zmniejszając dopływ krwi do gruczołów łojowych.

Pacjenci cierpiący na trądzik odczuwają znaczną poprawę stanu swojej skóry oraz widoczne wyciszenie bolesnych stanów zapalnych !!!

Zalecana liczba spotkań w  gabinecie waha się od 4 do 6 , raz na  10-14 dni  i uzależniona jest od stanu i kondycji skóry oraz osiąganych rezultatów.

GŁÓWNE CZYNNIKI POWODUJĄCE POWSTAWANIE TRĄDZIKU :

1. NADMIERNE WYDZIELANIE ŁOJU – ŁOJOTOK
U pacjentów chorych na trądzik zmiany hormonalne prowadzą do nadmiernej stymulacji gruczołów łojowych, co powoduje nadprodukcję łoju oraz doprowadza do przerostu gruczołów łojowych.

2. HIPERKERATOZA czyli  NADMIERNE ROGOWACENIE
U pacjentów chorych na trądzik, komórki ujścia mieszka włosowego ulegają nadmiernemu namnażaniu (jedną z przyczyn jest obecność łoju w górnych warstwach skóry, w ujściu gruczołu łojowego oraz obecność bakterii). HIPERKERATOZA , prowadzi do zwężenia kanału wyprowadzającego i powstania czopu, który blokuje ujście mieszka włosowego uniemożliwiając tym samym wydostanie się łoju.

3. PROPIONIBACTERIUM ACNES
U pacjentów chorych na trądzik dochodzi do nadmiernego namnażania się bakterii  normalnie występujących na powierzchni zdrowej skóry. Bakteria ta wydziela różnego rodzaju substancje podrażniające do tkanek otaczających, niszczy ściany gruczołów łojowych, w rezultacie treść zaskórników wydostaje się i wywołuje reakcję na ciało obce oraz nasila proces zapalny. Pojawiają się zaczerwienione, bolesne zmiany skórne.

4. HORMONY MĘSKIE – ANDROGENY
powodują  rozrost gruczołów i stymulują je do zwiększonej produkcji łoju. Dlatego trądzik dotyka głównie osoby młode, w okresie tzw. burzy hormonalnej.

5. CZYNNIKI GENETYCZNE
Działanie czynników genetycznych jest duże w przypadku dziedziczenia ciężkich postaci trądziku. Jeżeli rodzice mieli trądzik, to prawdopodobieństwo jego posiadania  wynosi powyżej 50%.

RODZAJE  ZMIAN TRĄDZIKOWYCH

  • WYKWITY NIEZAPALNE-zaskórniki otwarte czarne czopy rogowe tkwiące w ujściach gruczołów łojowych
  • ZASKÓRNIKI ZAMKNIĘTE-drobne białe wykwity z treścią przypominającą kaszkę wydobywającą się przy   ucisku
  • WYKWITY ZAPALNE-grudki spoiste, zaczerwienione uwypuklenia
  • KROSTY I TORBIELE ROPNE-zmiany typu pęcherzyka zawierające treść ropną

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ PACJENTÓW   DO  KORZYSTANIA Z  INNYCH ZABIEGÓW OCZYSZCZAJĄCYCH I  SEBOREGULUJĄCYCH

  • Mikrodermabrazja diamentowa
  • Peeling kawitacyjny
  • Mezoterapia bezigłowa
  • Medyczne peelingi chemiczne