Karboksyterapia

To przełom w medycynie estetycznej. Karboksyterapia C.D.T. Evolution czyli terapia medycznym dwutlenkiem węgla jest uznawana za jeden z największych przełomów w medycynie estetycznej od czasu pojawienia się toksyny botulinowej. Terapia „cudownym gazem” choć stosowana już od 1932 roku, obecnie ma przed sobą ogromną przyszłość w leczeniu wielu chorób, jak również w dziedzinie medycyny estetycznej.

Jest to metoda mało inwazyjna i bezpieczna co sprawia, że zyskuje coraz większe grono pacjentów, którzy chcą zredukować cellulit, rozstępy, wymodelować sylwetkę, czy też usunąć obrzęki i cienie pod oczami oraz przywrócić jędrność wiotkiej skórze twarzy, szyi, dekoltu, ramion, a nawet pośladków.Karboksyterapia polega na śródskórnej lub podskórnej aplikacji medycznego dwutlenku węgla poprzez mikronakłucia. Co ważne, ilość wprowadzanego CO2 oraz impedancja skóry są ściśle kontrolowane przez medyczne urządzenie C.D.T. Evolution zaakceptowane przez Ministerstwo Zdrowia oraz posiadające certyfikat Komisji Europejskiej. Karboksyterapia C.D.T. Evolution jest jedyną oryginalną i co ważne medyczną terapią. Jak działa karboksyterapia C.D.T. Evolution?Dwutlenek węgla jest stale obecny w naszym organizmie. Wraz z krwią transportowany jest do płuc, gdzie w procesie oddychania wymieniany jest na tlen. Jedną z właściwości CO2 jest regulowanie przepływu krwi w tkankach. Zwiększenie ilości dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Ponadto hemoglobina uwalnia atomy tlenu i łączy się z wychwyconym CO2, który jest rozkładany na kationy wodoru oraz jony węglowodorowe. PH w tkance zmienia się na kwaśne, a obszar zabiegu i otaczające go mięśnie są jeszcze lepiej dotlenione. Zabieg jest wysoce skuteczny, bezpieczny oraz małoinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, a czas rekonwalescencji jest stosunkowo krótki. Co więcej, terapia nie pozostawia żadnych śladów i pacjent od razu po zabiegu może wrócić do codziennej aktywności. Jedyny dyskomfort zabiegu pochodzi z deponowania gazu, odczuwalnego jako ucisk i rozpieranie, jednak ustępuje on po kilku minutach. Jakiś czas po zabiegu może utrzymywać się też lekkie zaczerwienienie i obrzęk. Jednak nieprzyjemne doznania wynagradzają rezultaty jakie przynosi karboksyterapia. Cykl zabiegowyobejmuje zazwyczaj od 5 do 15 zabiegów. Przeciwskazania do stosowania terapii to ciężka niewydolność płuc, serca oraz nerek.

Wskazanie do zabiegu karboksyterapii C.D.T Evolution:

• Redukcja cellulitu (w stadiach od I – IV) i lokalnie nagromadzona tkanka tłuszczowa – podskórna iniekcja CO2 mechanicznie uszkadza adipocyty wywołując proces naturalnej lipolizy. Błony komórkowe pękają, a płynna zawartość komórek tłuszczowych usuwana jest przez organizm, w wyniku zwiększonego pod wpływem CO2 metabolizmu.

• Leczenie rozstępów i blizn – śródskórna aplikacja CO2 stymuluje proces gojenia i
produkcję nowego kolagenu, skóra staje się jędrniejsza, bardziej sprężysta i elastyczna.

• Leczenie cieni, obrzęków pod oczami.

• Zahamowanie i odwrócenie
procesu wypadania włosów.

• Ujędrnienie, poprawa sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek – stymulacja produkcji kolagenu oraz poprawa ukrwienia skóry działa zbawiennie w walce z niechcianymi zmarszczkami.

• Metoda ta posiada również wiele wskazań typowo leczniczych, gdzie stosuje się ją przy
różnego rodzaju egzemach, łuszczycy, przewlekłej niewydolności żylnej, owrzodzeniach cukrzycowych i żylakowych, zaburzeniach krążenia czy syndromie Raynaud.

CENNIK

  • TWARZ- 200 PLN     KARNET 5 ZABIEGÓW 895 PLN
  • CIENIE I SIŃCE POD OCZAMI/ PODBRÓDEK – 150 PLN   KARNET 5 ZABIEGÓW 675 PLN
  • ROZSTĘPY/ BLIZNY – 100/200 PLN
  • CIAŁO – 200 PLN   KARNET 5 ZABIEGÓW 895 PLN
  • OWŁOSIONA SKÓRA GŁOWY – 100 PLN   KARNET 5 ZABIEGÓW 450 PLN