LASEROWA TRWAŁA REDUKCJA OWŁOSIENIA

Na rynku aktualnie jest dostępnych co najmniej kilka systemów do depilacji (IPL, IPL+RF, laser rubinowy, laser aleksandrytowy ,laser Nd-Yag, laser diodowy ) , które znacząco różnią się skutecznością.

Naszymi priorytetami przy wyborze urządzeń były:

 • najwyższa skuteczność
 • bezpieczeństwo
 • komfort dla pacjenta
 • krótki czas trwania zabiegu
 • stosunkowo mała ilość zabiegów do osiągnięcia zadowalającego efektu

EPI LAB

Specjalista bezbolesnej epilacji laserowej. Najnowocześniejszy i najskuteczniejszy laser i jedyny na świecie z systemem ABS.

Pozwala na pracę przy ciemnej karnacji oraz opalonej skórze; zapewnia największą skuteczność w usuwaniu włosów ciemnych, jasnych, rudych oraz cienkich. Dzięki zaawansowanej technologii pozwala na pernamentne zabiegi epilacji. Minimalizuje ból dzięki technologii, która podczas zabiegu zmraża skórę, zapewniając tym samym wyjątkowy komfort podczas epilacji. Sześć patentów czyni go „gwiazdą” wśród laserów.

THE EPI LAB TO JEDYNY LASER NA ŚWIECIE, KTÓRY:

Jest najbezpieczniejszym i najskuteczniejszym diodowym laserem na świecie, posiada 6 patentów – jest rewolucją technologiczną na rynku światowym.

Jako jedyny na świecie jest wyposażony w opatentowany przeciwpoparzeniowy system ABS gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy.

Opatentowany potrójny system chłodzenia, bazujący na ogniwie Peltier’a „zamraża” naszą skórę do poziomu naskórka do -5 stopni C sprawiając, że komfort bezbolesnej epilacji jest na najwyższym możliwym poziomie – minimalizuje ból niemal do zera (chłodzenie odbywa się bezpośrednio podczas zabiegu, dzieje się to za pośrednictwem specjalnie wyseparowanej aluminiowej sondy umieszczonej w głowicy lasera).

Posiada opatentowany system podwójnego ogniskowania, co oznacza, że jako jedyny laser na świecie jest w stanie targetować do dwóch chromoforów jednocześnie! W jednej głowicy zabiegowej zawiera dwie długości fali: standardową 800nm i 950nm, która pozwala na bezpieczną pracę u osób z ciemną karnacją oraz osiąga wyższą skuteczność przy usuwaniu jasnego i rudego włosa.

Ma opatentowany system ogniskowania TAPER, jednorodny profil plamki, który ogranicza standardowe efekty uboczne do zera (taka sama gęstość energii laserowej na całej plamce ogniskowania lasera, brak tzw. „gorących plam”), a nakładka Flat-Top zabezpiecza przed poparzeniem.

Daje możliwość pracy na wszystkich fototypach skóry, aż do VI fototypu według skali Fitzpatricka oraz daje możliwość pracy na wszystkich fototypach włosów, nawet bardzo jasnych i rudych, ponieważ dwie długości fali dają wysokie powinowactwo do oxyhemoglobiny, mówiąc prosto, oprócz komórek barwnika również niszczone są mikronaczynia krwionośne, które ten włos odżywiają.

Nadaje się do pracy na opalonej skórze – bezpieczeństwo pracy zapewnia opatentowana technologia Double Pulse® czyli podwójny puls w jednym strzale laserowym.

Możliwość pracy przez cały rok – również w okresie pełnego nasłonecznienia oraz na odkrytych obszarach jak wąsik, broda, ręce czy nogi.

Najszybszy laser na rynku dzięki opatentowanemu systemowi trybu pracy Smooth Pulse – decyduje o tym częstotliwość do 12 Hz.


BEZPIECZEŃSTWO

Urządzenie, jako jedyne na świecie, jest wyposażone w przeciwpoparzeniowy opatentowany system ABS. Eliminuje jakiekolwiek ryzyko poparzeń


SKUTECZNOŚĆ

Laser ten jako jedyny na świecie posiada 2 długości fali w jednej głowicy. Daje to wyższą skuteczność w usuwaniu jasnych i rudych włosów


BEZBOLESNOŚĆ

Posiada opatentowany wzmocniony potrójny system chłodzenia, który dzięki specjalnej wyreparowanej mrożącej sondzie schładza naskórek do -5°C


SZYBKOŚĆ

Jest to najszybszy laser do depilacji na świecie. Bezbolesny zabieg wykonać można nawet w kilka minut!

Firma Asclepion Laser Technologies przez ponad 40 lat działa jako lider na międzynarodowym rynku medycyny laserowej. Od 1977 roku dostarcza najnowsze technologie laserowe do najlepszych klinik i gabinetów medycyny estetycznej w ponad 70 krajach na wszystkich kontynentach. Siedziba firmy mieści się w Jenie w Niemczech, jest to tzw. dolina optyczna – światowe centrum laseroterapii. To właśnie tam powstały m.in. pierwsze światłowody. Asclepion Laser Technologies jako jedyna firma na świecie w swoich laserach wykorzystuje optykę Friedricha-Schillera uważaną za najlepszą na świecie.

Asclepion odegrał kluczową rolę w przemyśle laseroterapii. W 1984 roku wprowadził na rynek laser Argon służący do leczenia uszkodzeń naczyń w oku, a kilka lat później – pierwszy laser erbowo-yagowy wykorzystywany w dermatologii i medycynie estetycznej. Jest to znany na świecie i popularny także w Polsce laser CO2 frakcyjny.

Po kilkunastu latach badań firma stworzyła nowy medyczny laser diodowy do trwałej epilacji THE EPI LAB, którego premiera odbyła się w lipcu 2017 roku. Epilacja laserem THE EPI LAB jest rewolucją na skale światową. Laser posiada 6 patentów, Asclepion Laser Technologies – jako niemiecka marka – daje 100% gwarancję jakości.

Skuteczność urządzenia została potwierdzona badaniami klinicznymi, między innymi, na Uniwersytecie w Jenie (Niemcy) oraz w Centrum Badawczym Asclepion Laser Technologies. Dodatkowo urządzenie posiada certyfikat medyczny 93/42/EEC Annex II ważny do 02.12.2020, co jest gwarantem bezpiecznej i skutecznej pracy.

Zalety zabiegów z laserem The Epi Lab

 1. Jedyny laser na świecie z systemem ABS gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa pracy.
 2. Jedyny laser na świecie, który ma dwie długości fali: 800 i 950nm w jednej głowicy zabiegowej
 3. Jedyny laser na świecie, który zamraża naskórek do -10 stopni !
 4. Jedyny laser na świecie, który posiada opatentowany system ogniskowania TAPER
 5. Jedyny laser na świecie, który posiada system ABS
 6. Jedyny laser na świecie, który posiada nakładkę Flat Top.
 7. Jedyny laser na świecie, który daje możliwość pracy do VI fototypu wg. skali Fitzpatrick’a
 8. Jedyny laser na świecie, który pozwala na pracę w okresie pełnego nasłonecznienia również na odkrytych obszarach jak wąsik, broda, ręce, nogi
 9. Jedyny laser na świecie, który dzięki domieszce fali 950 nm pozwala na bezpieczną pracę u osób z ciemną karnacją oraz daje wyższą skuteczność usuwania jasnego, siwego czy rudego włosa
 10. Jedyny laser na świecie z jednorodnym profil plamki TAPER co ogranicza standardowe efekty uboczne do zera (taka sama gęstość energii laserowej na całej plamce ogniskowania lasera – brak tak zwanych „gorących plam”)
 11. Jedyny laser na świecie z technologią Double Pulse® w jednym strzale laserowym dla dodatkowego bezpieczeństwa przy pracy z opaloną skórą
 12. Jedyny laser na świecie z potrójnym system chłodzenia, bazujący na ogniwie Peltier’a „zamraża” naszą skórę do poziomu naskórka sprawiając, że komfort bezbolesnej epilacji jest na najwyższym możliwym poziomie (chłodzenie odbywa się bezpośrednio podczas zabiegu, dzieje się to za pośrednictwem specjalnie wyseparowanej aluminiowej sondy umieszczonej w głowicy lasera.

Bezbolesna epilacja !!! Tak to możliwe dzięki Epi Lab.

The Epi Lab to synonim bezpiecznej i bezbolesnej epilacji, także w przypadku ciemnych fototypów skóry. Wysoka energia dociera do mieszków włosowych koagulując je dokładnie w miejscu ich wzrostu. Nawet przy używaniu energii o większej gęstości dzięki opatentowanemu trybowi Smooth Pulse urządzenie działa zawsze delikatnie, niwelując jakiekolwiek ryzyko bólu czy oparzeń dla Pacjenta. Światło lasera działając na zasadzie selektywnej fototermolizy przenika przez powierzchniowe warstwy skóry, a melanina znajdująca się w mieszkach włosowych absorbuje jego energię. Dodatkowo długość fali 950 nm pozwala nam skoagulować mikronaczynia obecne przy mieszku włosowym dając gwarancję lepszych efektów przy jasnym, siwym czy cienkim włosie. Powstająca w wyniku tych dwóch absorpcji energia cieplna powoduje trwałe uszkodzenie  otoczenia mieszków włosowych odpowiedzialnych za ich wzrost.

WSKAZANIA DO ZABIEGU EPILACJI :

 • w celu usunięcia włosów pojawiających się na skórze w przebiegu zaburzeń endokrynologicznych
 • hirsutyzm, hipertrychoza,
 • w celach kosmetycznych
 • wszystkie części ciała,
 • u osób, u których występują objawy wrastania włosów po innych metodach depilacji,
 • u osób ze zmianami naczyniowymi na nogach,
 • u pacjentów z wrażliwą skórą, u których pojawia się odczyn zapalny na skórze (zaczerwienienie) po woskowaniu, goleniu bądź depilacjach chemicznych,
 • zabiegi można wykonywać u mężczyzn w wypadku nadwrażliwości skóry po goleniu (przerzedzenie włosów),

PRZECIWWSKAZANIA :

 • Ciąża, okres karmienia piersią
 • Cukrzyca
 • Stany przedrakowe i nowotwory złośliwe
 • Świeżo opalona skóra (3 tyg. przed i po zabiegu)
 • Beta-karoten
 • Leki światłouczulające (tetracykliny, sulfonamidy), retinoidy
 • Zioła (dziurawiec, nagietek
 • przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem)
 • Skłonność do bliznowacenia
 • Bielactwo
 • Łuszczyca, liszaj płaski
 • Zaburzenia krzepnięcia krwi
 • Leki działające p/krzepliwo np. aspiryna (1 tydz. przed zabiegiem)

PIERWSZA WIZYTA – JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO EPILACJI LASEROWEJ

Przeczytaj przeciwwskazania do zabiegu i wypełnij kartę pacjenta

Jeśli chcesz permanentnie, raz na zawsze, pozbyć się owłosienia i w tym celu zdecydowałaś/eś się na epilację laserową, przeczytaj uważnie listę PRZECIWWSKAZAŃ DO ZABIEGU EPILACJI LASEROWEJ oraz KARTĘ PACJENTA.

Karta pacjenta jest jednocześnie zgodą na wykonanie zabiegu – trzeba ją podpisać, aby z skorzystać z epilacji.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy na bezpłatną konsultację oraz bezpłatną próbę laserową, na którą trzeba się wcześniej umówić. Jeżeli są wątpliwości natury medycznej, konieczna jest wcześniejsza rozmowa z lekarzem i ewentualna zgoda pisemna lekarza na wykonanie zabiegu. (Uwaga! Zgodnie z prawem zabieg wykonujemy u osób, które skończyły 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich konieczna jest pisemna zgoda prawnego opiekuna).

Upewnij się, że wypełniłeś zalecenia

Przygotowanie do zabiegu trwałego usuwania owłosienia, czyli epilacji laserowej, sprowadza się do przestrzegania kilku podstawowych zasad:
– nie wolno przyjmować leków ani innych preparatów światłouczulających (między innymi herbatek ziołowych typu Figura czy dziurawiec);
– nie wolno stosować balsamów brązujących (samoopalaczy) oraz balsamów z drobinkami złota przez 2–3 tygodnie przed zabiegiem;

Przygotuj skórę do zabiegu

W przypadku tendencji do występowania zapalenia mieszków włosowych obszar, na którym wykonana będzie epilacja, należy ogolić tuż przed zabiegiem. Jeśli tendencja nie występuje, włosy należy zgolić w dniu zabiegu lub dzień wcześniej.

Przypominamy, że w czasie golenia najlepiej użyć pianki lub żelu – zapobiegnie to powstaniu podrażnień. Trzeba także uważać, żeby się nie zaciąć. Uwaga! Włosy muszą być ogolone maszynką. Wszelkie inne metody (kremy do depilacji, wosk, pęseta itp.) sprawią, że zabieg będzie nieskuteczny i powinny być zakończone co najmniej 4 tygodnie przed planowaną epilacją laserową. Aby laser mógł zniszczyć macierz włosa, musi dostać się do niej po łodydze włosa. Jeżeli więc wyrwiemy włos przed zabiegiem, to energia wytworzona przez laser nie będzie miała środka transportowego i nie dotrze do brodawki włosa.

Ponadto skóra przed epilacją musi być umyta. Nie wolno smarować jej żadnymi balsamami ani emulsjami. Jeśli skóra w miejscu, które ma być poddane zabiegowi, jest bardzo sucha i podrażniona, dopuszcza się użycie kremu kojącego lub łagodzącego co najmniej 8 godzin przed wizytą. Przy epilacji pach prosimy o niestosowanie dezodorantów i antyperspirantów lub dokładne zmycie ich bezpośrednio przed zabiegiem.

PRZEBIEG ZABIEGU

Wypełnij kartę pacjenta

Załóż jednorazową odzież zabiegową

Dobór parametrów zabiegowych i przygotowanie przez terapeutę

Terapeuta ustawia indywidualnie dobrane parametry zabiegowe, a następnie przeciera skórę pacjenta octaniseptem. W przypadku dużych obszarów skóry (np. męskie plecy, nogi) – terapeuta dzieli je białą kredką na mniejsze pola zabiegowe.

Załóż okulary ochronne

Nałożenie żelu do USG

Terapeuta smaruje skórę cienką warstwą bezbarwnego żelu do USG – żel ten pełni jedynie funkcję poślizgową, zabieg można wykonywać bez niego. Na głowicę lasera zostaje założona folia ochronna (nie jest konieczna), która pozwala zachować całkowitą higienę podczas wykonywania zabiegu, szczególnie w przypadku epilacji stref intymnych.

Schłodzenie obszaru zabiegowego głowicą lasera i rozpoczęcie zabiegu epilacji laserowej

WSKAZANIA I ZALECENIA PO ZABIEGU


Od razu po zabiegu laserem The Epi Lab można wrócić do normalnego funkcjonowania. Tuż po zabiegu na twarz można zrobić makijaż, po zabiegu w okolicy pach można użyć antyperspirantu, a po zabiegu na ciało można posmarować skórę ulubionym balsamem. Po zabiegu należy jednak przestrzegać kilku zasad:

Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów, możliwe jest jedynie stosowanie maszynki do golenia

Opalanie jest bezwzględnie zakazane do 2 tygodni po zabiegu; w tym okresie należy stosować kremy z filtrami UVA i UVB

Nie powinno się stosować preparatów złuszczających przez 2 tygodnie po zabiegu

Należy unikać leków i preparatów światłouczulających, spirytusu, mydła, toników na alkoholu oraz antyperspirantów aptecznych (np. Antidral, Etiaxil) w dniu zabiegu

CZĘSTOTLIWOŚĆ POWTARZANIA ZABIEGÓW EPILACJI LASEROWEJ


Drugi (a czasami też trzeci) zabieg należy wykonać po 4 tygodniach od pierwszego. Następne – w zależności od obszaru i tempa wzrostu włosa – powtarzane są co 4, 6, 8, 10, rzadko 12 tygodni.

Dla uzyskania najlepszego rezultatu powinno się wykonać od 7 do 8 zabiegów epilacji laserowej. Przy jasnych i głęboko osadzonych włosach może być konieczne powtórzenie zabiegu aż 10 razy. Zdarza się także, że już po 6 zabiegach owłosienie zostaje usunięte.

Przerwy pomiędzy zabiegami wynikają z cyklicznych faz tempa wzrostu włosa. Długość tych faz zależy od części ciała oraz rodzaju włosa. Przeważnie fazy trwają od 6 do 8 tygodni, lecz na niektórych partiach skóry mogą one wynosić tylko 4 lub aż 10 tygodni.

Liczbę wizyt można określić w przybliżeniu, ponieważ liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektów jest uzależniona od indywidualnych predyspozycji danej osoby.

Ze względu na zachodzące w organizmie procesy hormonalne, które mogą wpływać na owłosienie, po zakończeniu serii epilacji, zaleca się raz w roku wykonać po jednym zabiegu – jeśli zachodzi taka potrzeba. Pomoże to zachować całkowicie gładką skórę na trwałe.


CYKL WZROSTU WŁOSA


– Włosy są wrażliwe na promienie lasera tylko w fazie Anagenu
– U człowieka cykl włosów nie jest zsynchronizowany – różne mieszki włosowe w danym momencie zabiegu będą w różnej fazie dlatego też konieczne jest wielokrotne powtarzanie zabiegu (7-8 zabiegów w odstępach co 6-8 tygodni)
– Szybkość wzrostu włosów zależy od aktywności mitotycznej cebulki, która jest kontrolowana przez wybrzuszenie
– Czas trwania cyklu jest różny w różnych lokalizacjach anatomicznych


WZROST WŁOSA


Strukturami skóry odpowiedzialnymi za wzrost włosa są:
– Wybrzuszenie: Komórki zarodkowe mieszków włosowych zewnętrznej pochewki włosa
– Cebulka: Macierz komórkowa zawierająca melaninę